Akné  postihuje  80% dospívající mládeže. Může přetrvat, či objevit se i v pozdějším věku. Akné může být aktivováno hormony, stresem, poruchou metabolismu.  V našem poradenském centru využíváme ucelený program pro zdraví, včetně analýzy pleti. 

Analýza pleti  :

Pohledová diagnostika  a  typizace pleti  - suchá,  mastná, smíšená

Buďte laskaví ke své pleti.

Koneckonců pokožka je laskavá k vám a chrání každý kousek vašeho těla.

Každý den si můžete vzít čisté šaty a kdykoliv jsou obnošené nebo se vám přestanou líbit, můžete si koupit nové. Pleť však vyměnit za novou nemůžete. Je proto nezbytné řádně o ni dbát a udržovat její vzhled svěží a zářivý. Toho můžete dosáhnout pouze pečlivou každodenní péčí.

Pokožka vašeho těla může být téměř po celý rok zakrytá oděvy, ale neznamená to, že není třeba jí věnovat stálou pozornost. O pokožku musíme pečovat, aˇje zima, kdy je chráněna zimním oděvy nebo v létě, kdy je vystavena slunečnímu záření. Dokonce  i když jsme ve vnitřním prostoru, nemůžeme se vyhnout dehydratačním účinkům ústředního topení,klimatizace a osvětlení /zářivky, počítače, televize/.

Nesmíme zapomínat na pokožku na těle a rukou.

Co o vás vypovídá vaše pleť:

Svěží pokožka zářivého vzhledu je známkou dobré kondice organizmu.

Jak pokožka organismu pomáhá udržet jeho svěží vzhled a pocit_

Budete překvapeni mnoha funkcemi pokožky:

- podporuje a chrání jemné tkáně a životně důležité orgány umístěné pod jejím povrchem

- obsahuje systém odstraňování odpadových látek, což jsou potní a lymfatické žlázy, které odpadové látky vylučují¨

- uvolňuje hydrataci, čímž pomáhá regulovat tělesnou teplotu

- svoji ochrannou vrstvou brání organismus proti bakteriím a infekci

- obsahuje nervová zakončení a vlasové folikuly, díky nimž vnímáme dotek a bolest

- je vyživována tenkými krevními cévami, které přepravují živiny a kyslík ze vzduchu, který dýcháme a z potravy, kterou konzumujeme

Může se stát, že díky zvýšenému znečištění, změnám ročních období, nemoci, opálení či jiných vnějších vlivů se naše pokožka stane citlivější a snadněji dojde k jejímu podráždění.

Doporučujeme používat přípravky na ošetření pleti, které čistí, zklidňují, hydratují vyživují  pokožku.

Mytí

Chcete-li řádně pečovat pokožku vašeho těla, prvním krokem k udržení její svěžesti a zářivého vzhledu je každodenní mytí.

Dopřejte si povzbudivou teplou sprchu, nikoliv však příliš horkou, která může způsobit vysušení pokožky. Sprchování má na pokožku pozitivní účinky. Pomáhá stimulovat lymfatické žlázy a krevní oběh. Naopak horká koupel na konci náročného dne může být skvělým způsobem relaxace. Doporučujeme však netrávit v horké koupeli příliš dlouhou dobu. Jak jsme se zmínili, horká voda může způsobit nadměrné vysušení pokožky a zanechat mdlý vzhled a pocit únavy.

Exfoliace / čistění maskou nebo exfoliačním přípravkem/

Organismus se zbavuje každou minutu milionů odumřelých kožních buněk.

Naneštěstí, pokud je však neodstraníte, může dojít k ucpávání  pórů mazem nebo zbytky těchto odumřelých buněk a tím se povrch pokožky stává hrubým a pokožka získává mdlý unavený vzhled. Hrubá struktura pokožky rovněž znesnadňuje hydrataci, která jejím povrchem proniká.

Proces obnovy pokožky doporučujeme začít pravidelnou každodenní exfoliací.

Odstraněním odumřelých kožních buněk objevíte novou zářivou jemnou –

pokožku, která se dosud hrubým povrchem ukrývala.

Pomůžeme tím stimulovat krevní oběh a pokožka získává svěží zářivý vzhled. Exfoliace rovněž napomáhá odstraňování odpadových látek a podporuje tvorbu jemné povrchové struktury pokožky.

Nesmíme zapomenout ani na lokty, zádní části paží, kolena a chodidla, která často zanedbáváme

Hydratace

Má pro pokožku nesmírný význam. Pokožka je ve skutečnosti tvořena 70% vody, z čehož 12% se nahází v její horní vrstvě. Hydratace musí být neustále doplňována, a to jak z vnější části používáním kvalitních přípravků pro péči o pokožku, tak i z vnitřní části pitím dostatečného množství vody.

Pokožka získá nejen svěží a zářivý vzhled,ale bude i hedvábná jemná na dotek.

Léčba  akné

Akné je projev onemocnění kůže, nebo hormonální nerovnováha. Kůže je místem, kde se také vylučují toxické látky. To, co se děje na kůži je zrcadlem vnitřního prostředí. Pokud dojde v organismu k přetížení orgánů zodpovědných za detoxikaci, tělo hledá náhradní cestu a tlačí toxiny ven.

Zbavte se akné!

Projevy akné je možné ve většině případů zmírnit (kosmetika), ale odstranit  akné je možné pouze ucelenou léčbou s pravidelnou kontrolou. Nejlépe je akné léčit v prvotní fázi, jinak akné může přejít do těžkého stádia, kdy pod kůží vznikají cysty s patologickou hmotou (bolestivé na dotek vředy). Akné je velmi nepříjemné i v tom, že má dopad na psychiku člověka. Téměř všichni mladí lidé mají s akné zkušenosti. Akné je nejčastější nemocí dospívající mláděže. Ale nejen u ní, může se vyskytnou akné i v pozdějším věku.

Akné a genetika

Žádný z nás nemůže změnit genetický balíček, se kterým přišel na svět, ale může hodně ovlivnit změnou životního stylu. Právě ona může zabránit, nebo oddálit vzniku některých onemocnění, ke kterému máme dispozice. Toto platí i o vhodné péči k pleti.

Jak na akné?

Nutná kontrola k léčbě akné:  

- změření toxické zátěže organismu

- detoxikace a kouření

- úprava stravy

- kontrola imunitního systému

- kontrola střevní mikroflóry atd...

- uplatnění "kartáče střev"

Hubnutí a výživa s Herbalifem
Jírova 722
Kamenice nad Lipou
394 70
774 489 775